معرفی چهره ها-مهندس محمد رحیمی

پایگاه خبری تحلیلی علامرودشت ما ۹:۵۶ ق.ظ ۱۶

همانطور که در گزارش تهیه شده از سد هایقر خدمت شما عرض نمودیم،قسمت پایانی این گزارش مربوط به معرفی آقای “مهندس محمد رحیمی” مدیر پروژه ی سد هایقر است.

مهندس محمد رحیمی،متولد سال ۱۳۴۸ روستای کهنویه علامرودشت است. دوران ابتدایی خود را در روستای کهنویه گذرانده و سه سال راهنمایی را در مدرسه ی شبانه روزی شهید محمود قنادی لار به پایان رسانیده است.

مقطع دبیرستان را در رشته ی تحصیلی ریاضی فیزیک در دبیرستان شبانه روزی نمونه ی عشایری شهید بهشتی شیراز تحصیل نموده و در سال ۱۳۷۰ در رشته ی مهندسی عمران-سازه های آبی،در دانشکده ی صنعت آب و برق شهید عباسپور تهران،وابسته به وزارت نیرو پذیرفته شده است.

سال ۱۳۷۴،سال فارغ التحصیلی آقای مهندس رحیمی و خداحافظی ایشان با صندلی های درس  مدرسه و دانشگاه  است.چراکه خودش در این زمینه می گوید:

بعد از آنکه در رشته ی مهندسی عمران فارغ التحصیل شدم،عده ای از دوستانم برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اقدام نمودند اما من به دلیل علاقه ای که به بازار کار داشتم،مسیر کار را انتخاب نمودم.

بورسیه ی وزارت نیرو بودم و قاعدتا نباید به خدمت سربازی می رفتم اما شرایطی  پیش آمد که به خدمت سربازی رفتم. خدمتم در وزارت دفاع بود.برای خیلی ها شاید دوران خدمت،دوران مرده ی زندگیشان باشد اما من این دوره را  به دوره ی زنده و پویای زندگیم تبدیل نمودم ،چراکه صبح ها خدمت می کردم و بعد از ظهرها در شرکت های خصوصی مشغول کار بودم.

بعد از خدمت سربازی،در سازمان آب منطقه ای فارس مشغول شدم.در همان سال های اوایل استخدامم بود که مسئولیت اداره ی آب چند شهرستان به من پیشنهاد شد اما هیچکدام از آنها را نپذیرفتم چراکه با توجه به رشته ی تحصیلی ام علاقه داشتم در زمینه ی سازه های آبی و سدها فعالیت کنم.

سد سلمان فارسی،اولین پروژه ای بود که از سال ۱۳۷۷ تا سال ۱۳۸۱ به عنوان کارشناس مقیم کارفرما،در آنجا مشغول به فعالیت گردیدم.

از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۸۳ با سمت معاون پروژه،در پروژه ی بزرگ سد کوثر خدمت نمودم و از سال ۱۳۸۳ تا سال ۱۳۸۵ نفر اول آنجا شده و پروژه ی خط انتقال آب ۷۶۰ کیلومتری ساحلی یا محرم را هدایت کردم که در همان زمان، آب رسانی به شهرهایی نظیر بهبهان،گناوه،دیلم،بوشهر تا بندرلنگه انجام شد.دوران خوبی بود.علیرغم خیلی از مشکلات،هیچگاه مشکل اعتباری نداشتیم.همزمان حدود ۲۰ کارگاه فعال در شهرهای مختلف داشتیم.

اواخر سال ۱۳۸۵ به دلیل اینکه آبگیری سد سلمان فارسی عقب افتاده بود،سازمان مسئولیت آن را به من واگذار نمود.بنابراین،بعد از چند سال مجددا به این سد برگشتم.این سد در اوایل سال ۸۶ آبگیری شد و چون خط انتقال آن از قبل آماده بود،آب شهرهایی چون خنج،گراش،لار و دشت های قیر و کارزین ،لاغر،علی آباد و افزر  را تامین نمود.

 همزمان با پروژه ی سد سلمان فارسی،چند پروژه ی دیگر نیز پیشنهاد گردید که هیچکدام را قبول نکردم تا اینکه در سال ۱۳۸۷ پروژه ی سد هایقر مطرح گردید.

از آنجا که می دانستم قرار است از طریق این سد،آب منطقه ی علامرودشت هم تامین گردد،با جان و دل پذیرفتم و مشغول به اجرای آن شدم که با یاری خداوند هم اکنون به پیشرفتی نزدیک به ۶۰ درصد رسیده است.

این پروژه با وجود آنکه به دلیل انصراف شرکت نفت با مشکل اعتباری روبرو شده است،اما ما سعی کرده ایم که با صرفه جویی زیاد،از اعتبار موجود حداکثر استفاده را بنماییم.ضمن آنکه در تلاش هستیم تا با انعقاد قرارداد خرید آب با شرکت های دیگر،مشکل اعتبار را نیز حل کنیم.

 همزمان با پروژه ی سد هایقر،مسئولیت اجرای جاده ی سیمکان- جهرم  و پروژه ی خط انتقال آب سد هایقر به شهرهای جنوبی فارس را نیز به بنده واگذار نمودند که جاده ی سیمکان-جهرم  به اتمام رسید و  قرارداد خط انتقال آب سد هایقر نیز با قرارگاه خاتم الاوصیا انعقاد نموده ایم .مطالعات آن انجام شده و در حال پیگیری کارهای اجرایی آن هستیم.

0
0

  

۱۶ دیدگاه »

 1. avatar
  سیدجلال هاشمی زاده مهر ۲۴, ۱۳۹۱ at ۱۱:۴۲ ق.ظ - پاسخ

  باتشکر از دست اندرکاران پایگاه خبری تحلیلی علامرودشت ما به دلیل ارسال گزارشات کامل و مصور از پروژه ساخت سدهایقر ، در لابه لای مصاحبه و سخنان مهندس رحیمی می توان به تعصب زیاد ایشان به منطقه خود اشاره نمود باتوجه به عدم پذیرش پیشنهادهای ساخت سد در دیگر مناطق . درضمن حداقل توقع و خواسته مردم و مناطق جنوبی فارس از وزیرمحترم نفت جناب قاسمی این است که در ساخت و تکمیل این پروژه عظیم حامی و پشتیبان باشند نه اینکه از ادامه سرمایه گذاری و ساخت آن انصراف دهند . انشاء اله که با واگذارشدن کارانتقال اب به مناطق جنوبی به قرارگاه خاتم الاوصیا و اتمام امورمطالعاتی آن هرچه سریعتر اموراجرایی آن آغاز شود و خواسته به حق اهالی برآورده گردد . انشااله ….

 2. avatar
  احمدعشقی مهر ۲۵, ۱۳۹۱ at ۱۱:۳۳ ق.ظ - پاسخ

  از دوست عزیم جناب مهندس رحیمی کمال تقدیر وتشکر دارم چقدر لذت بخش است که انسان به مدارج عالیه علمی و مقام برسد واصل و وطن خویش را فراموش نکند منطقه علامرودشت به چنین مردانی می بالد که آستین همت با لا زده در جهت عمران وآبادانی کشور ، استان ومنطقه می کوشند چشم امید مردم به خداوند وبندگان سختکوشی همچون رحیمی عزیز می باشد همه می دانند که علامرودشت مظلوم بین النهرین (سد سلمان ، طرح محرم ) قرار گرفته است و همچنان تشنه آبیم مگر مردانی چون شما به فکر زادگاهشان باشند . چقدر خوشحال بودیم که باز هم وزیری از جنوب در کابینه دولت قرار گرفته تا شاید گوشه چشمی به این مناطق محروم داشته باشد اما چیزی نگذشت که این خوشحالی به ناراحتی مبدل شد .

 3. avatar
  عبداله احمد زاده مهر ۲۵, ۱۳۹۱ at ۲:۲۳ ب.ظ - پاسخ

  عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت مدیر محترم سایت و همچنین آقای مهندس رحیمی.
  امیدوارم تلاشهاتون ثمر بده و بالاخره دعای خیر مردم علامرودست هم پشت و پناهتون باشه که این سد ساخته بشه ،من خیلی خوشحال شدم امیدوارم بقه مردم علامرودشت هم مثل لمثال شما موقه رسیدن به قدرت بتوانند یه گوشه چشمی هم به این خطه بندازند.
  من چند وقت پیش از راه سد هایقر به طرف قیرو کارزین اومدم و کارتون رو دیدم (فکر کنم موسسه فجر باشه) منم مثل شما پرو‍‍ژه ای هستم حدودا ۲ ساله بعد فارغ التحصیلی در فاز ۱۹ قسمت دفتر فنی سیویل مشغول به کارم و میدونم چقدر کار پروژه ای انسان رو تحت فشار می ذاره ولی امیدوارم شما و امثال شما بتونند در همه مراحل حامی سرزمینشون باشن .. ..
  امیدوارم همشه شما و امثال شما موفق باشند….

 4. avatar
  همشهری مهر ۲۶, ۱۳۹۱ at ۷:۴۹ ق.ظ - پاسخ

  جناب آقای احمدزاده ، زین پس به جای واژه قدرت بفرمائید : توفیق خدمت و یا مسئولیت ….
  چون میخواهیم آخرت جواب بدیم …

 5. avatar
  عبداله احمد زاده مهر ۲۶, ۱۳۹۱ at ۲:۴۱ ب.ظ - پاسخ

  سلام همشهری عزیز:
  حرفتون کاملا درسته ولی یه نکته انسان میتواند واژه ها رو بسازد ولی به هیچ وجه وا‍ژه ها انسان نمی سازند.حرفتون رو قبول دارم ولی واقعا علامرودشت ما خیلی مظلوم واقع شده از هر نظر ما نخبگان زیادی داریم امیدوارم همه با هم شاهد پیشرفت روزافزون در آبادانی منطقه باشیم .
  دوست عزیز تنهاآرزوی ما ساخته شدن یک بیمارستان در علامرودشته که نیاز مبرم بهش داریم.خیلی از دوستان من و شما در حادثه های رانندگی سالم می موندند اگر ما به موقع اونا رو به یک مرکز مجهز اعزام میکردیم.

 6. avatar
  محمد امین رحیمی مهر ۲۷, ۱۳۹۱ at ۶:۴۶ ب.ظ - پاسخ

  باسلام و خسته نباشید خدمت مدیرو مسولان گرداننده سایت از زحمات شما ممنون هستیم و ما جنوبی ها به عزیزانی همچون مهندس محمد رحیمی افتخار می کنیم با تشکر محمد امین رحیمی شهرستان مهر روستای چاهو

  • مدیر سایت
   مدیر سایت مهر ۲۷, ۱۳۹۱ at ۷:۳۶ ب.ظ - پاسخ

   سلام و درود بر شما محمدامین عزیز
   به “علامرودشت ما” خوش آمدید.
   باز هم به ما سر بزنید دوست گرامی.

   • avatar
    محمد امین رحیمی مهر ۳۰, ۱۳۹۱ at ۸:۰۸ ب.ظ - پاسخ

    یکی از دلایل پیشرفت امروز رسانه ها روابط عمومی بالای مدیران اون رسانه ها است من این نکته مثبت را در شما دیدم امیدوارم با اراده اهنین ادامه دهید موفق باشید دوست عزیز

 7. avatar
  کریمی مهر ۲۸, ۱۳۹۱ at ۸:۱۹ ب.ظ - پاسخ

  بنام داور برحق
  وباعرض خسته نباشید وخداقوت به تمامی زحمتکشان عرصه علم وکار مدیران سایت ومدیران اجرایی ازجمله مهندس رحیمی وبا آرزوی موفقیت روز افزون این بزرگوار در تمام عرصه های زندگی .خوشحالیم که همشهری چنین بزرگوارانی هستیم وتنها با آرزوی سعادت آنهارا در این راه یاری میکنیم منتظر ادامه ماجرا وفعالیتهایتان هستیم.باتشکر فراوان

 8. avatar
  مرتضی حسن زاده آبان ۱, ۱۳۹۱ at ۳:۴۳ ب.ظ - پاسخ

  با عرض سلام وخسته نباشیدبه مدیران وگزارشگران سایت خبری علامرودشت ماواقعآ جای تقدیر وتشکر دارد از بزرگوارانی چون مهندس رحیمی که به فکر آباذانی وخدمت به مردم علامروذشته امیدوارم همه با هم شاهد پیشرفت روزافزون در آبادانی منطقه باشیم .

 9. avatar
  موسوی مهری آبان ۱۰, ۱۳۹۱ at ۱۱:۵۴ ق.ظ - پاسخ

  باتشکر از علامرودشت ما که اقدام به معرفی چنین شخصیت هایی می کند.
  آقای مهندس رحیمی فردی زحمت کش فعال و بااخلاق هستند. خداوند این گونه افراد زیاد و پایدار بدارد.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت آبان ۱۰, ۱۳۹۱ at ۱:۴۶ ب.ظ - پاسخ

   سپاس جناب موسوی مهری
   به سایت “علامرودشت ما” خوش آمدید.لطفا باز هم به ما سر بزنید.

 10. avatar
  محمد جواد کریمی آبان ۱۰, ۱۳۹۱ at ۱:۲۷ ب.ظ - پاسخ

  با تشکر فراوان از وبسایت بسیار عالی علامرودشت ما
  انشا… تمامی خوش غیرتان این خطه به فکر شهر و دیار خودشان باشند…

  • مدیر سایت
   مدیر سایت آبان ۱۰, ۱۳۹۱ at ۱:۴۷ ب.ظ - پاسخ

   سلام آقای کریمی عزیز
   به سایت “علامرودشت ما”ن خوش آمدید.

 11. avatar
  غیاثی ازدبی آذر ۱۷, ۱۳۹۱ at ۸:۳۷ ب.ظ - پاسخ

  باتشکرازمدیر محترم سایت علامرودشت ما امیدوارم موفق باشید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت آذر ۱۷, ۱۳۹۱ at ۸:۵۷ ب.ظ - پاسخ

   سلام و سپاس آقای غیاثی عزیز
   ما هم به شما خسته نباشید و خداقوت می گوییم.

فرستادن دیدگاه »